Sosyal Medya Nedir?

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal Medyanın Tanımı ve Örnekleri

Sosyal medya, insanların içeriği hızlı, verimli ve gerçek zamanlı olarak paylaşmasına izin vermek için tasarlanmış web sitelerini ve uygulamaları ifade eder . Birçok kişi sosyal medyaya akıllı telefon uygulamaları aracılığıyla erişirken, bu iletişim aracı bilgisayarlarla başladı ve sosyal medya, kullanıcıların geniş çapta içerik paylaşmasına ve halkla etkileşime girmesine olanak tanıyan herhangi bir internet iletişim aracına atıfta bulunabilir.

Fotoğrafları, fikirleri ve olayları gerçek zamanlı olarak paylaşma yeteneği, yaşama ve iş yapma şeklimizi değiştirdi. İşte sosyal medyayı anlamanın temelleri ve işinizin tanıtımına yardımcı olmak için nasıl kullanılabileceği.

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya, kullanıcıların hızlı bir şekilde içerik oluşturmasına ve halkla paylaşmasına olanak tanıyan herhangi bir dijital araçtır. Sosyal medya, çok çeşitli web sitelerini ve uygulamaları kapsar. Twitter gibi bazıları, bağlantıları ve kısa yazılı mesajları paylaşma konusunda uzmanlaşmıştır. Instagram ve TikTok gibi diğerleri, fotoğraf ve video paylaşımını optimize etmek için oluşturulmuştur.

Sosyal medyayı benzersiz kılan şey, hem geniş hem de nispeten sansürsüz olmasıdır. Birçok sosyal medya şirketi, şiddet veya çıplaklık içeren görüntüleri kaldırmak gibi bazı sınırlamalar getirirken, birinin paylaşabileceği şeyler konusunda gazeteler, radyo istasyonları ve televizyon kanalları gibi diğer kitle iletişim araçlarıyla olandan çok daha az sınırlama vardır.

İnternet erişimi olan herkes bir sosyal medya hesabına kaydolabilir. Bu hesabı istedikleri içeriği paylaşmak için kullanabilirler ve paylaştıkları içerik, sayfalarını veya profillerini ziyaret eden herkese ulaşır.

Sosyal medyadaki hashtag’lerin kullanımı, içeriği konuya göre bir araya getirerek, kullanıcıların ilgilendikleri bir konuyla ilgili içerik paylaşan yabancılarla bağlantı kurmasına olanak tanır.

Sosyal Medya Nasıl Çalışır?

Sosyal medya çok farklı türde web sitelerini ve uygulamaları kapsadığından, bu araçların işlevi de değişir. Bununla birlikte, çoğu sosyal medya sitesi, genellikle bir ad ve e-posta adresi sağlayarak bir kullanıcının bir profil oluşturmasıyla başlar.

Bir profil oluşturulduktan sonra kullanıcılar içerik oluşturabilir ve paylaşabilir. Örneğin, yeni bir hesabı olan bir Instagram kullanıcısı, fotoğrafını çekip, bir başlık ile profilinde paylaşabilir. Sosyal medya kullanıcıları, profilleri için içerik oluşturmanın yanı sıra içeriklerini takip etmek veya yorum yapmak istedikleri diğer kullanıcıları da bulabilirler. Sosyal medyanın türüne bağlı olarak, bir kullanıcı başka bir kullanıcıyı “takip edebilir”, onu “arkadaş” olarak ekleyebilir veya başka bir kullanıcının sayfasına “abone olabilir”.

Sosyal medya genellikle kullanıcıların içerikte gezinmesine izin veren “beslemeler” kullanır. Sosyal medya şirketleri, görünen içeriği ve göründüğü sırayı belirlemek için bir kullanıcının profil verilerine dayalı algoritmalar kullanır. Akış, “takip edilen” kullanıcılardan ve içeriklerini tanıtmak için ödeme yapan kuruluşlardan gelen içeriği içerecektir.

Sosyal Medya Türleri

Birçok farklı sosyal medya türü vardır ve birçok hizmet birden fazla kategoriye sığabilir. İşte bazı örneklerle birlikte ana türlerden birkaçı.

Sosyal ağlar

Sosyal ağlar, diğer kullanıcılarla – genellikle zevkleri ve ilgi alanlarını paylaşan kullanıcılarla – bağlantı kurma ve düşünce, fikir ve içerik alışverişinde bulunma konusunda uzmanlaşmıştır. Facebook ve Twitter sosyal ağlara örnektir. Diğerlerinden daha profesyonel olmasına rağmen, LinkedIn bir sosyal ağ olarak da kabul edilebilir.

Medya Ağları

Kullanıcıların ham düşünce ve fikirleri paylaşmasına ve değiş tokuş etmesine izin vermekte uzmanlaşan sosyal ağların aksine, medya ağları fotoğraf ve video gibi içerikleri dağıtma konusunda uzmanlaşmıştır. Instagram ve YouTube bunun örnekleridir. Örneğin bir YouTube kullanıcısı, oluşturduğu bir videoyu yükler ve diğer kullanıcılar videoyu “beğenebilir”, “beğenemez” veya yorum yapabilir. Videodan yeterince keyif alırlarsa, kullanıcı içerik oluşturucuya “abone olmayı” seçebilir, böylece söz konusu içerik oluşturucudan yeni videolar kendi özet akışında görünür.

Tartışma Ağları

Reddit gibi tartışma ağları, kullanıcılar arasında derinlemesine tartışmalara yol açabilecek gönderiler için ideal çıkış noktasıdır. Kullanıcılar yorum bölümüne ayrıntılı yanıtlar bırakabilir ve diğer kullanıcılar bu yorumlara doğrudan yanıt vererek konuşmaların organik olarak büyümesine ve gelişmesine olanak tanır.

Bazıları kendi sosyal medya türünü bloglamayı düşünse de, WordPress gibi blog siteleri de tartışma ağı kategorisine dahil edilebilir.

Ağları İncele

Yelp ve TripAdvisor gibi inceleme ağları, ürün ve hizmetlerin kullanıcı incelemelerine sosyal medya yönleri ekler. Kullanıcılar, incelemeden çıkan işletmelerle doğrudan etkileşime girebilir.

İşletmeler ve Sosyal Medya

Herhangi bir kişi sosyal medyaya kaydolabilirken, sosyal medya platformları her büyüklükteki işletme için pazarlamanın önemli bir parçası haline geldi. Başarılı sosyal medyanın anahtarı, ona fazladan bir eklenti gibi davranmak değil, tüm pazarlama çabalarınızda gösterdiğiniz özen, saygı ve dikkatle ele almaktır. İşte işletmelerin sosyal medyayı kullanırken akıllarında tutmaları gereken bazı şeyler.

Sosyal Medya Pazarlaması Zordur Profesyonellik ister

Doğası gereği, sosyal medya kısa bir dikkat süresi medyasıdır; aynı anda düzinelerce gönderi arasında hızla gezindikleri için onların dikkatini çekmeniz gerekir. Reklam manşetlerini ve metinlerini dikkat çekici bir tweet’e sığdırmak geleneksel bir gazete reklamına göre daha zordur.

Sosyal Medyada Aktif Olmalısınız

Perakendecilerin yaptığı en büyük hatalardan biri, alakalı olduğunu düşündükleri her sosyal medya platformunda hesap açmak ve sonra onları hareketsiz bırakmaktır. Aslında, sosyal medya kullanıcıları, hesap açan ve müşterilerle veya halkla etkileşime girmeyen perakendeci tarafından kapatılabilir.

Günlük olarak aktif olarak ilgilenmeyecekseniz, web sitenizde bir sosyal medya simgesi olmaması daha iyi olabilir.

Müşteriye Odaklanmak

Perakendecilerin yaptığı bir diğer büyük hata da, sosyal medyayı müşteri için neyin önemli olduğunu konuşmak yerine onlar için neyin önemli olduğunu konuşmak için kullanmaktır. Örneğin, sosyal medyayı kullanan  perakendeciler  , bir satışla ilgili haberi yaymanın harika olduğunu düşünebilir. Bazı yönlerden bu doğru olabilir, ancak sosyal medyaya dahil olmanızın tek nedeni buysa, faydalı olmayacaktır. Amacınız, müşterinizle alakalı içerik sağlamak ve yayınınızı başkalarıyla paylaşmak istedikleri noktaya kadar onlarla etkileşim kurmak olmalıdır.

Sosyal medya kullanıyorsanız, müşterilerinizle etkileşim kurmanız, onları bir diyaloğa dahil etmeniz ve fikirlerini sormanız gerekir. Mağazanızda taşımayı düşündüğünüz iki ürünün resmini yayınlayın ve müşterilere hangisini en çok sevdiklerini sorun. Bu, paylaşılan gönderilere ve ilgili takipçilere yol açan bir diyalog oluşturur. Ayrıca, müşterilerinizle başarılı bir şekilde iletişim kurarsanız, onların zevklerini ve tercihlerini daha iyi belirlemenize yardımcı olur.

Görüntüler Anahtardır

Dikkate alınması gereken bir diğer nokta da, sosyal medyada en çok paylaşılan içeriğin bir görsel olduğudur, bu nedenle gönderilerinize görsel eklemek iyi bir fikirdir. 1  Bu dramatik senin müritlerinden biri kendi ağı ile yayın paylaşmak edeceğini şansınızı artıracaktır. Geniş bir takipçi ağı oluşturmak harika olsa da, sosyal medya başarısının daha iyi bir ölçüsü, takipçilerinizin içeriğinizi ne sıklıkla paylaştığıdır – kaç takipçiniz olursa olsun. Bu, “ağızdan ağza”nın yeni şeklidir.

Önemli Çıkarımlar

 Sosyal medya, diğer kullanıcılarla etkileşim kurarken içerik oluşturmanıza ve paylaşmanıza izin veren bir web sitesi veya uygulamadır.

 Paylaşılan medyanın türü, söz konusu sosyal medya sitesine veya uygulamaya bağlıdır.

 Geleneksel kitle iletişim araçlarının aksine, sosyal medya neredeyse herkesin anında halka ulaşmasına izin verir ve içerik üzerinde nispeten az kısıtlama vardır.

 İşletmeler, müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medyayı kullanabilir.

 

 

Açık Hava Reklam Ürünleri Ölçüleri

 

 

Billboard Ölçüleri :

Baskı Alanı;   En : 3500 mm    Boy: 2000 mm

Görünen Afiş Alanı ;   En: 3400 mm Boy: 1900 mm

CLP –  Durak Ölçüleri  :

Baskı Alanı ;  En: 1185mm  Boy :  1750  mm

Görünen Afiş Alanı En;  1150 mm   Boy: 1710 mm

ADML Ölçüleri :

Baskı Alanı;  En: 3520 mm    Boy: 2470 mm

Görünen Alan;   En 3400 mm Boy 2370 mm

ML Ölçüleri :

Baskı Alanı;  En: 3230 mm    Boy: 2410 mm

Görünen Alan;   En 3060 mm Boy 2230 mm

 

 

 

 

 

Açık Hava Reklamcılığınızı ve Billboard Stratejinizi Mükemmelleştirme: İpuçları ve Püf Noktaları

Açık Hava Reklamcılığınızı ve Billboard Stratejinizi Mükemmelleştirme: İpuçları ve Püf Noktaları

Her gün dikkatimizi çekmek için yarışan sonsuz sayıda dikkat dağıtıcı ile, reklamların kısa, keskin ve satın alma davranışını etkilemesi için akılda kalıcı olması gerekir. Birçok insan günün büyük bir bölümünü evlerinin dışında geçirir. Aslında, insanların günde 8 saatten daha fazla açık havada hareket ettiği tahmin ediliyor. Bu süre zarfında hedef kitlenize ulaşmanın ve insanların dikkatini çekmenin en etkili yolu billboard reklamlarıdır . Bu nedenle, reklam panosu kampanyanıza başlamadan önce reklam panosu pazarlama stratejinizi tanımlamanız önemlidir . Özellikle kampanyanızla elde etmek istediğiniz faydaları ve sonuçları göz önünde bulundurmak istiyorsunuz

*Daha fazla müşteri adayı mı?

*Satışları artırmak mı?

*Marka bilinirliği?

Arvak tarafından yapılan yeni araştırma, Açıkhava Reklamcılığının insanların yaptığı eylemler üzerinde net bir etkisi olduğunu, hem çevrimiçi hem de mağaza içi trafiği ve satışları artırdığını kanıtlıyor. Dahası, sonuçlar reklam panolarının marka değeri üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu gösteriyor*.

Reklam Panosu Türü

Billboardlar statik ve dijital olmak üzere iki ana kategoriye ayrılır. Reklam kampanyanız için bir dijital reklam panosu ile geleneksel bir reklam panosu arasında seçim yapmadan önce, her iki tür açık hava reklamcılığının güçlü yönleri hakkında tam olarak bilgi sahibi olmalısınız.

Dijital reklam panoları, boyutları ve dinamik yapıları ile göz alıcı ve dikkat çekicidir. Dijital bir reklam panosuna reklam verdiğinizde insanların reklamcılık çabalarınızı fark edeceğinden emin olabilirsiniz. Dijital reklam panolarının geleneksel statik seçeneğe göre büyük bir avantajı, mesajları yeni pazarlama stratejilerini, promosyonları veya fiyatlandırmayı yansıtacak şekilde hızla değiştirebilme yeteneğidir.

Geleneksel reklam panosu reklamcılığ yani billboardlar, bilboardun  %100’ünü işgal ettiğiniz işletmeniz için 7/24 teşhir ve bilinçaltı mesajlaşma sunan tek pazarlama biçimidir.Geleneksel reklam panoları,  kullanıcılar tarafından zaplanamayan  veya görmemezlikten gelinemeyen  sürekli bir mesaj iletir. Yol kenarındaki bir reklam panosu, yol kullanıcılarına herhangi bir satın alma işlemine dahil olmayan ücretsiz bir mesaj iletir ve işinizi, zorunlu veya maliyetli bir mesaj yerine genel halka ücretsiz bir mesaj ileten bir hale getirir. Bir statik reklam panosu bir stand-out konumda işiniz için en iyi marka tanıtma konusunda etkilidir. Bu arada unutulmaması gereken de  çoklu kullanım nedenli frekans etkisinin çok daha fazla olduğudur.

Statik ve dijital her iki reklam panosu türünün de kendine göre avantajları vardır. İkisi arasında seçim yapmanın en iyi yolu, markanızın hedeflerini ve pazarlama kampanyası ve stratejisine en uygun olanı dikkatlice değerlendirmektir.

Reklam panoları coğrafi olarak ayarlanmıştır. Hedef kitlenizin alışkanlıklarını ve konumlarını belirleyin ve reklam panolarını doğru kişilerin önüne çıkarın. Dinamik dijital reklam panoları yayınlıyorsanız , emrinizde başka bir değişken vardır: zaman. Diyelim ki çocuk yetiştirmek için evde kalan ebeveynlere ilgilerini çekecek ihtiyaçları olan bir ürürnün, hizmetin reklamını yapmak istiyorsunuz. Dijital reklam panoları ile, belirli alanları hedefleyebilir ve reklamları, işlerin yoğun olduğu ve çocukları okul sonrası etkinliklere götürmek için en yoğun zaman olan 10’dan öğlene veya öğleden sonra iki ila dört saat arasında yayınlayabilirsiniz. Bu, reklam panosu pazarlama stratejinizin önemli bir unsurudur .

Yerel firmaların yerel tüketicilere reklam panoları ile çok kısa yoldan ulaşmaları şirketlere daha etkili sonuçlar sağlayabilir. Fethiye’de billboardlarda reklam verirseniz çok dar bütçeyle yerel toplulukta yankı uyandıracak hızlı bir geri dönüş alabilirsiniz. Ülke çapında bir kampanya yürütüyorsanız, yerel halkı hedef alan, vurgulayan farklı reklam panosu varyasyonları yayınlamayı düşünmek çok daha akılcı ve hedefe ulaştırıcı bir rol oynar.

Afiş Tasarımı

Açıkhava reklamcılığı pazarlama stratejinizi geliştirirken, yaratıcı tasarımınızı ve mesajınızdan ne elde etmek istediğinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. İşletmelerin ürün veya hizmetiniz için satışları, trafiği ve farkındalığı artırmasına yardımcı olmak için el ele çalışan göz alıcı dijital reklam panolarını  ve stratejik  medya planlamasını düşünün  . Billboard tasarımı söz konusu olduğunda, aklımızda tutmayı sevdiğimiz 4 ana şey vardır: yaratıcı fikirlerin basitçe uygulanması gerekir – daha azı daha fazladır ( En fazla 5 – 7 kelime ). İkinci olarak, reklam panonuzun diğerlerinden ve çevredeki ortamdan sıyrılması gerekir ( Slogan ve söylem ). Üçüncü olarak  tasarımınızın akılda kalıcı olması gerekir. Yani yaratıcılık anahtardır. Ve tabiî ki billboardların lokasyonu en etkili unsurlardan biridir. İyi bir planlama şarttır.

İşletmenizi Başarıya Hazırlayın

40 yılı aşkın dış mekan reklamcılık deneyimiyle Nartrend , size rehberlik edecek ve dış mekan medya kampanyanızı ve reklam panosu stratejinizi yönetmenize yardımcı olacak uygulamalı deneyim ve uzmanlığa sahiptir. Değerli, alakalı ve tutarlı stratejiler oluşturup uyguladığımızdan emin olmak ve hedef kitlenizi çekmek için ideal yerler önermek için özel ve kişiselleştirilmiş planlar oluşturmak için müşterilerimizle yakın bir şekilde çalışıyoruz. Bizimle ilgili nartrend@gmail adresinden bizimle iletişime geçin .

Markanıza size bol müşteri ve iyi kazançlar diliyoruz.

Medya Planlamanızı Yaparken Öncelemeniz Gerekenlerle ilgili İpuçları

Medya Planlamanızı Yaparken Öncelemeniz Gerekenlerle ilgili İpuçları

Bir medya ajansına başvurmak neden daha doğru bir tercihdir.

Tüm markalar ve şirketler, medya satın alımını bir ajansa emanet etmek yerine kaynak sağlamanın daha ilginç olup olmadığını merak ediyor. Bu yazıda, benimseyeceğiniz satın alma stratejisini seçmenize yardımcı olacak temel noktaları sunuyoruz…

Böyle bir strateji oluştururken sorulacak sorular şunlar ;

* Sahayla, Medya planlamasıyla ilgili uzmanlık derecesinde bilgi birikimimiz var mı?

* Medya planlamanızı yaparken tüm reklam mecralarıyla iletişim kuracak iş gücünüz var mı ?

* İşinize odaklanmanız gereken zamanda buna ayıracak boş zamanınız var mı?

Medya satın alma stratejinizi bir yetkili ajansa devretmek finansal açıdan daha mı faydalı?

Bir ajans medyasına mı, bir iletişim ajansına mı, bir reklam ajansına mı yoksa bir kreatif ajansa mı başvurmalıyız ?

Bu soruları yanıtlamaya çalışacağız ve medya ajanslarının rolüne odaklanacağız. Bunlar iletişim ajansları, reklam ajansları veya yaratıcı ajanslarla ortak hareket ederler.  Aslında, ajanslar  genellikle müşterilerinin tüm iletişim bütçesini koordine eder. Çok hızlı bir şekilde tüm medya iletişim stratejinizi oluştururlar.

Peki, neden bir medya ajansına başvurmalısınız?

Bir ajans medyası, danışmanlık ve medya satın alma konusunda uzmanlaşmıştır. Nartrend 1979 yılından bu yana bu sektörde ve yeni kuşaklarıyla müşterilerinin mutluluğu için çalışıyorve siz müşterilerine  hem strateji oluşturma hem de satın alma danışmanlığı sağlıyor !

Bir medya projesinde yer alan tüm işbirlikçiler organize edilip kıdemli bir uzman ana muhatabınız olarak işlerin planlanması konusunda sizle iletişim kuracaktır.  Danışmanınız , stratejinizin bir veya birkaç medyasının satın alınmasından sorumlu olacaktır. Sağlıklı ve uzun vadeli bir ilişkinin temeli olan ölçüye göre hizmet ve %100 müşteri memnuniyeti ilk tercihimiz..

NARTREND ile çalışmak için 6 iyi neden

* Pazarlık gücü : Önceliğimiz bütçenizi optimize etmektir. Medya satın alma konusunda   size en verimli bir şekilde bütçenizi kullanma imkanı sağlamak için çalışıyoruz.

* Reklamcılık ve medya planlama konusundaki  uzun yıllar üst düzey uzmanlık alanımız olmasında çevrimiçi ve çevrimdışı medya için en doğru adres olduğumuz inancındayız.

* Pazarın en iyi aracını kullanmamız : somut veriler, iyi bir medya stratejisi oluşturmak için 2. temel bileşendir. Bu nedenle, medya alanı satın almak ve ayrıca hedef grupların davranışlarını ve rekabet pazarını analiz etmek için gerekli referans araçlarıyla donatıldık.

* Mutlu müşterilerden oluşan çok geniş bir referans listesine sahip olmak. ( Lütfen inceleyiniz )

* Ajansımız, uyumlu ekibi ve her ekip üyesinin becerilerinin vurgulanması ile ayırt edilir. Tüm işbirlikçilerin multidisipliner deneyimini, özgüvenini ve sorumluluğunu destekliyoruz.

* Hız. Hiç de gözardı edilmeyecek faktör olduğuna inanıyoruz. Bize 7/24 ulaşabilir ve çok hızlı bir şekilde medya stratejiniz için planlama yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Profesyonellik ve yenilikçilik ile marka bilinirliğinizi ve marka değerinizi artırmaya kendimizi adadık.

Güvenilir ortağınız olmayı dört gözle bekliyoruz ve markanız için sınırsız olanaklar sunmaya devam ediyoruz.

Kas Güçlendirme & Pilates Fitness Nedir?

Kas güçlendirme
Sit-up’lar
Direnç bantlarıyla çalışmak (gerinen uzun, geniş kauçuk şeritler)
Pilates Fitness nedir?

Fitness, kalbinizi ve akciğerlerinizi daha hızlı çalışan aerobik aktivitelerle iyileştirilen kardiyovasküler fonksiyonları içerir. Aynı zamanda kas kuvveti, esneklik ve dengeyi de içerir. Zindeliginizi geliştirmek için süslü, pahalı ekipmanlara ihtiyacınız yok. Yürüme, hemen hemen herkes için mevcut olan fiziksel aktiviteyi almanın örnek bir yoludur. Birçok ev ve bahçe işi de güçlenmeye yardımcı olabilir.

1. Hastalık riskini azaltmak
2. Fiziksel olarak harika hissedin
3. Daha iyi görün
4. Daha iyi uyuyun
5. American Journal of Preventative Medicine’e göre beş yıla kadar uzun yaşama
6. Boş zaman etkinlik4ri&sn yararlanabilmek için şekil tutun.
7. Yaralanmadan kaçının ve iş ve ev işlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirin
8. Zihinsel ve sosyal refahı arttırın
9. Kendiniz hakkında daha iyi hissedin.
10. Depresyona girme şansınızı azaltın
11. Daha yakından gezip Daha kuvvetli kas ve kemiklere sahip olma
12. Sağlıklı bir kilo alın
13. Arkadaşlarınızla birlikte olun veya yeni insanlarla tanışın
14. Eğlenin!

Azalan Risk:

Hastalık Kontrolü Merkezleri’ne göre, egzersizi aşağıdaki riskleri azaltabilir:
• Kalp hastalığı
• inme
• Yüksek tansiyon
• 2 tip diyabet
• Obezite
• Depresyon
• Meme ve kolon kanseri
• Osteoporoz

Oturmak Tehlikeli Fiziksel aktivitenin olmaması, aşağıdaki risklerin artmasıyla ilişkilendirilir:

.Kaygı, stres ve depresyon duyguları . Yüksek tansiyon, koroner kalp rahatsızlıkları, diyabet, osteoporoz, kolon kanseri ve obezite gibi birçok,4enebilir,durum,un geliştirilmesi . Erken yaşama veda ihtimali, Araştırmacılar, kültürümüzde o kadar yaygın olan yerleşik yaşam biçiminin sigara içmekten daha ölümcül olduğunu öne sürüyorlar. Dünyadaki bulaşıcı olmayan hastalıkların (kalp rahatsızlığı, şeker hastalığı ve bazı kanser türlerinin) % 6-10’unun fiziksel hareketsizlikten kaynaklandığını düşünüyorlar.

Çocuklar için uygunluk Düzenli fiziksel egzersiz, özellikle çocuklarda şişmanlığın yükselmesi ile birlikte, genç kuşaklar için de önemlidir. Kalp hastalığı, tip 2 diyabet, astım ve toplumsal ayrımcılık, televizyon ya da internet önünde geçirilen bir çocukluğun olası sonuçlarından sadece birkaçıdır. Çocuklar için beslenme ve fitness ipuçları için.

Kas Güçlendirme Faaliyetleri

Kas güçlendirme faaliyetleri şunları içerir:

Egzersiz bantları, ağırlık makineleri, elle kullanılan ağırlıkları kullanarak egzersizler Kalisthenik egzersizler (vücut ağırlığı hareketlere direnç Sağlar)
Dikkat çekici hareket egzersizleri, örneğin yoga veya tai chı

Bir güç antremanı programı, serbest ağırlıklar veya ağırlık çalışma istasyonları içerebilir. Ancak, kuvvet antrenman’ yapmak için kapsamlı donanıma ihtiyacınız yoktur. Basitçe bir denge topu kullanarak pilates-mat işi yapabilir veya direnmek için kendi vücut ağırlığını kullanan egzersizler yapabilirsiniz (bastoturma eylemleri, lunges, squats ve dips gibi). Ayrıca, su şişeleri ya da bakliyat torbalarını’ da kullanabilirsiniz.
Market Fiziksel Aktivite Rehberi. haftada en az iki kez kas güçlendirici faaliyetler önermektedir.

Ne kadar harcamanız gerekir?

Kas güçlendirmesi için belirli bir süre tavsiye edilmemekle birlikte, kas gücü arttırma egzersizleri, yardım almadan tekrar tekrar yapmak zor olacak noktaya getirilmelidir. Kas kuvveti ve dayanıklılığın gelişimi zamanla ilerleyici oluyor. Bu, kilo miktarında veya egzersizin haftada günlerine kademeli olarak artmasının, kasların daha güçlü olmasına neden olacağı anlamına gelir.

Biliyor musun?

Egzersiz fiziksel aktivitenin bir şekli, fakat fiziksel aktivite egzersiz gerektirmez.

Fark ne?

Fiziksel aktivite egzersizden çok Egzersiz , fiziksel uygunluğun sağlanmasına veya sürdürülmesine yönelik yapılandırılmış bir etkinlik programıdır. Aslında bu fiziksel aktivitenin bir alt kategorisidir.

Fiziksel aktivite , vücuda enerji kullanan herhangi bir egzersiz veya hareket biçimidir. Günlük yaşam aktivitelerinizden bazıları – ev çevresinde aktif işler yapmak, avluda çalışmak, köpeği yürümek gibi örnektir.

Dekorasyonun ABC’si

 

Dekorasyonun Püf Noktaları

Hepimizin hayatında yer alan en özel alanlardan birisi şüphesiz ki içinde yaşadığımız evlerimizdir. Bu nedenle yaşadığınız ortamda rahat ve huzurlu olmak sizin en büyük hakkınız. O yüzden evinize dekorasyon yapmaya başlamadan önce, kendini tarzınızı belirlemeli ve evinizi kendi tarzınıza göre dekore etmelisiniz. Bu noktada sizlere en çok yardımcı olacak şeyler ise küçük dokunuşlar, desenler ve renkler olacaktır.

Bu yazımızda sizlerle birlikte evlerimizi daha yaşanabilir, daha konforlu, daha rahat ve daha ferah hale nasıl getirebileceğimizi gözden geçireceğiz ve tüm bunları yapmak için ihtiyacınız olan dekorasyonun püf noktalarını sizlere anlatmaya çalışacağız. Hazırsak başlayalım.

Beyaza Renk Katın

Saflığın, sadeliğin ve masumluğun rengi olan beyaz gerçekten insanın içini aydınlatır ve kendisini çok daha huzurlu hissetmesini sağlar. Bu noktada bizlere düşen tek şey beyazın dinginliğine biraz enerji katmak için onu renklendirmeye çalışmak.

modern interior

Peki beyaz rengin hakim olduğu odalarımızı nasıl daha enerjik hale getirebiliriz dersiniz? Aslında çok kolay. Örneğin beyaz rengin hakim olduğu mutfaklarda kırmızı ve mavi mutfak aksesuarları kullanmak işinize yarayabilir veya mutfak dolaplarının camlı kısımlarına yerleştireceğiniz renkli objeler gerçekten hoş olabilir. Bunların dışında mutfağınızda kullanacağınız bambu sandalyelerle dinamik bir hava yaratabilirsiniz.

Kendinizi İfade Eden Köşeler Hazırlayın

Dekorasyonun en önemli yanı şüphesiz ki kendi tarzınızı ortaya koyabilmenizden geçmektedir. Sıradan ve basit bir evi kendi stiliniz sayesinde küçük dokunuşlarla bambaşka bir yer haline dönüştürebilirsiniz.

kendinizi-ifade-eden-koseler-hazirlayin

Bu noktada yapabileceğiniz en güzel şey ise ilgi alanınızı ve hoşlandığınız şeyleri belirleyerek, kendinizi yansıtabileceğiniz tamamen size özel alanlar oluşturmaktır. Koleksiyonunu yaptığınız objelerin ve bibloların olduğu bir konsol, anlatmak istediğimiz şeye verilebilecek en güzel örneklerden bir tanesidir.

Fazla Eşyalarınızdan Kurtulun

Kalabalık arkadaş gruplarınız ve genel olarak aile toplantıları için dekore edilmiş olan salonlar ve oturma odaları, evlerimizin en rahat ve sıcak odalarıdır. Bu noktada bir salonu veya oturma odasını dekore ederken dikkat etmeniz gereken şeyin konforu sağlarken eşya kalabalığından uzak durmak gerektiğini bilmektir.

fazla-esyalardan-kurtulun

Özellikle evinizin salonu normalde olması gerekenden daha küçükse fazla eşyalardan kurtulmalısınız. Salonunuz küçük olabilir ama daha az mobilya ve aksesuar kullanarak salonunuzu olduğundan çok daha geniş göstermek tamamen sizin elinizde.

Şık ve Kullanışlı Mutfak Araçlarını Tercih Edin

Mutfaklarınıza kişisel bir dokunuş kazandırmak gibi bir niyetiniz varsa yapmanız gereken şey dekoratif vurgular kullanmaktır. Aranızda dekoratif vurgulardan kastımızın ne olduğunu anlamayanlar olabileceğini düşünerek bir kaç örnek vermeye çalışacağız.

sik-ve-kullanisli-mutfak-araclari

Şık ve kullanışlı mutfak araç gereçleri, ahşap raflar, yemek kitapları ve benzeri birçok aksesuar mutfağınıza farklı bir hava katacağı gibi çok da şık görünmesine olanak sağlayacaktır. Özellikle mutfaklarınız da kullanmayı tercih edeceğiniz ahşap raflar hem kullanışlı olacak hem de mutfağınıza çok farklı bir büyü katacaktır.

Çalışma Alanınızı Gözlerden Uzak Tutun

Yaşama alanınız olan evinizde kendiniz için özel bir çalışma alanı oluşturduysanız ve tüm kişisel işlerinizi kendiniz için hazırlamış olduğunuz bu kutsal yerde yapıyorsanız, bu alanın özel olmasına ve çoğu zaman saklı kapılar arkasında gözlerden ırak olmasına dikkat etmelisiniz.

calisma-alani

Sonuç olarak burası sizin özeliniz, çalışma alanınız ve belki de home office’iniz. Kapıları kapattığınız zaman içeride olan dağınıklık herhangi bir şekilde dışarı yansımayacaktır ve bu sayede evinizin düzeni bozulmamış olacaktır. Sonuç olarak çalışma alanınızın çok toplu olmasını kimse bekleyemez değil mi?

Stilinizi Dış Dünyaya da Yansıtın

Deniz manzaralı bir balkonunuz veya tüm şehre yukarıdan bakabileceğiniz bir terasınız mı var? Peki bu alanların dekorasyonuna da evinizin odaları kadar özen gösterdiniz mi? İşte bu soruya verilen cevaplar çoğunlukla olumsuzdur çünkü insanlar genel olarak evlerinin içini dekore etmekle uğraşırken, evlerinin dışında kaldığını düşündükleri bölümler olan balkon ve terasları güzelleştirmeyi unuturlar.

stilinizi-dis-dunyaya-yansitin

Aslında yapılması gereken şey evinizin içinde hakim olan havayı evinizin dışına da yansıtarak tam anlamıyla bütünlüğü sağlamaktır. Kendi stilinizi evinizin dışına taşımanın sizin için de artıları olacaktır. Sıcak yaz günlerinin tadını havadar, ferah ve rahat bir şekilde balkonunuzda veya terasınızda yaşadığını düşünebiliyor musunuz? Gerçekten çok keyifli değil mi?

Sevdiğiniz Desenleri ve Kumaşları Kullanın

Eviniz için yapacağınız dekorasyonun sizi yansıtan en önemli parçalarından birisi de sevdiğiniz kumaşları ve farklı desenleri mobilyalarınız üzerinde kullanmanızdır. Öncelikle sevdiğiniz kumaşlara, rengine ve desenine karar verirseniz, evinizi dekore etmek çok daha kolay ve zevkli bir hal alacaktır.

sevdiginiz-desenleri-ve-kumaslari-kullanin

Bu sayede satın almak istediğiniz mobilyalara ve aksesuarlara çok daha kolay karar verebilirsiniz. Anlatmak istediğimizi gözünüzün önünde canlandırın ve evinizde yer vereceğiniz mobilyaların sevdiğiniz renklerde ve desenlerde olduğunu hayal edin. Stilinizi sonuna kadar evinize yansıttığınızı görebiliyorsunuz değil mi?

Dekorasyon İçin Kullanacağınız Objeleri Grup Haline Getirin

Belli bir tarzı yansıtan birden fazla dekoratif objeyi bir arada kullanarak evinize sanatsal bir ortam kazandırmak tamamen sizin elinizde. Tabii ki bu noktada bahsettiğimiz şey gelişi güzel olarak her şeyi bir araya toplamak değildir. Eğer böyle bir hataya düşerseniz sanatsal bir görünüm yerine sadece dağınık bir görüntünün sahibi olursunuz.

dekoratif-objeleri-gruplayin

Dikkat etmeniz gereken şey uygun renk ve görünümde objeleri bir arada kullanmaktadır. Örneğin nostaljik görünümlü Türk kahvesi fincanları, benzer biblo çeşitleri, renk renk mumlar ve mumluklar kullanmak yansıtmak istediğiniz sanatsal havayı tam anlamıyla yansıtmanıza olanak sağlayacaktır.

Siyah-Beyazın Nostaljik ve Mükemmel Uyumu

Evinizin farklı alanlarında kullanacağınız siyah-beyaz hakim dekoratif malzemeler ve objeler sayesinde nostaljik bir hava yaratabilirsiniz. Aynen fotoğraflarda olduğu gibi belki yatağınızın bir köşesine böyle bir alan oluşturabilirsiniz.

siyah-ve-beyazin-nostaljik-uyumu

Kendiniz için oluşturacağınız bu siyah-beyaz köşe için neler kullanabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Peki, biz sizler için bir iki örnek verelim ve gerisini sizin yaratıcılığınıza bırakalım. Siyah-beyaz aile fotoğraflarınız, şık mumlar ve beyaz mobilyalar istediğiniz nostaljik köşeleri yaratmanız için kullanabileceğiniz aksesuarlardan sadece birkaçıdır.

Vintage Esintileri Evinizde Gezsin

Geçmiş yıllardaki dönemlere ait tek ve özel parça ya da koleksiyonlar için kullanılan bir moda terimi olan Vintage, günümüzde modern tasarımlarla harmanlanarak yaşam alanlarına dönüşmektedir. Evinizde Vintage esintisi yaratmak için sadece küçük dokunuşlara ihtiyacınız olduğunu biliyor muydunuz?

vintage-esintileri

Misafir veya genç odalarında yer alan yatak başlarını demir malzemelerden seçerek mekana vintage görüntüsü ve havası katabilir hatta çiçek desenleri ve pembelerle bu havayı tamamlayabilirsiniz.